Úradné hodiny

Pondelok 7.30 - 16.30
Utorok 7.30 - 15.30
Streda 7.30 - 16.30
Štvrtok 7.30 - 15.30
Piatok 7.30 - 13.30

Vyhľadávanie

Anketa

Záujem obyvateľov mesta o výstavbu domov – prípadne bytov v lokalite Horný rad
 

Newsletter

Chcete dostávať aktuality na Váš email?

RSS správy

feed-image RSS 2.0
Projekty
Ukončenie projektu Paměti měst Pohořelice – Brezová pod Bradlom PDF Tlačiť E-mail

projektUkončenie projektu Paměti měst Pohořelice – Brezová pod Bradlom, finančne podporeného z prostriedkov Programu cezhraničnej spolupráce SR – ČR 2007 – 2013, Európskym fondom regionálneho rozvoja a Fondom mikroprojektov, sa uskutočnilo 19.6.2014 v Pohořeliciach spoločnou konferenciou, kde všetky pracovné tímy detí prezentovali svoje témy. Zároveň boli predstavené všetky výstupy a výsledky projektu. Okrem brožúr, ktoré sú k dispozícii na Mestskom úrade v Brezovej pod Bradlom na 1. poschodí, budú tiež vyrobené i kalendáre na rok 2015. Všetci žiaci dostali usb-kľúče, kde sa nachádzajú všetky nimi spracované témy. K jednotlivých tematickým okruhom boli vyrobené postery, ktoré si môžete pozrieť i v Brezovej pod Bradlom koncom letných mesiacov.

Čítať celý článok...
 
Paměti města Pohořelice a mesta Brezová pod Bradlom PDF Tlačiť E-mail

Mesto Brezová pod Bradlom v spolupráci s Mestom Pohořelice, Centrom voľného času Brezová pod Bradlom a Strediskom voľného času Pohořelice rozbehlo prvé aktivity projektu „Paměti města Pohořelice a města Brezová pod Bradlom", finančne podporeného prostriedkami Programu cezhraničnej spolupráce SR – ČR 2007 – 2013, Európskym fondom regionálneho rozvoja a Fondom mikroprojektov.
Na úvod sa u oboch partnerov vytvorili štyri 5-členné skupiny, pričom každá mala za úlohu spracovať jednu z tém histórie príslušného mesta. Na začiatok absolvovali všetky pracovné tímy školenie v Brezovej pod Bradlom v RZ Partizán, vedené pracovníkmi zo SVČ Pohořelice. Toto bolo zamerané na prácu s technickými pomôckami (kamera, diktafón) a počítačovým softvérom, ktoré následne žiaci používali pri tvorbe a spracovaní svojej témy. Každá skupina spolupracovala s jedným starším občanom príslušného mesta či regiónu, odborníkom v danej problematike.
Konečným výstupom ich snahy a ochoty podieľať sa na udržaní vzácnych poznatkov a zážitkov našich predkov sú prezentácie jednotlivých skupín, ktoré zachytávajú nasledovné oblasti našej histórie:
- oslobodenie nášho mesta (partizánsky odboj) – pracovný kolektív: Janeková Lucia, Sadloňová Tatiana, Tomková Nikola, Boorová Tatiana, Horvát Patrik, pamätník: pán Ján Sedlák;
- invázia vojsk v roku 1968 (reflexie augustových dní) – pracovný kolektív: Matula Miroslav, Fajnor Martin, Ciran Juraj, Bzdúch Martin, Konopa Jaroslav, pamätník: pán Miloslav Šlahor;
- premeny mesta v období 1945-2013 – pracovný kolektív: Hološka Tomáš, Tulák Lukáš, Petráš Patrik, Nikodém Martin, Pekník Lukáš, pamätník: pán Ivan Ďurkovič;
- história a vývoj brezovskej cipky – pracovný kolektív: Pekníková Lucia, Potúček Adrián, Čmelová Petra, Lešková Natália, Polakovičová Petra, pamätníčka a zakladateľka Klubu pletenej cipky: pani Anna Potúčková a členka klubu pani Mária Michalicová.

O tomto projekte sa môžete dočítať i na stránke Mesta Pohořelice na tomto odkaze:

http://www.pohorelice.cz/pameti-mesta-pohorelice-a-mesta-brezova-pod-bradlom

 

fmp

 
Aktivity projektu „Za poznaním prírody“ ukončené PDF Tlačiť E-mail

02 za poznanim prirodyMesto Brezová pod Bradlom nadviazalo spoluprácu na doterajšie cezhraničné partnerstvo s obcou Nová Lhota (r. 2009 - vybudovanie športového areálu na Dolných lúkach, r. 2013 - vybudovanie Náučného chodníka Bradlo) a zapojilo sa do projektu „Za poznaním prírody". Projekt bol financovaný z Operačného programu cezhraničná spolupráca SR - ČR a okrem Novej Lhoty (ČR) a Brezovej pod Bradlom bola do neho zapojená i obec Kočovce (SR) a občianske združenie Aktivní Horňácko (ČR).

Čítať celý článok...
 
Společné tóny tance Pohořelice - Brezová pod Bradlom PDF Tlačiť E-mail

Město Pohořelice ve spolupráci se Základní uměleckou školou Pohořelice, partnerským městem Brezová pod Bradlom a Základní uměleckou školou Brezová pod Bradlom ukončilo realizaci projektu SPOLEČNÉ TÓNY TANCE POHOŘELICE – BREZOVÁ POD BRADLOM.
Projekt byl zahájen 30. 11. 2012 a ukončen dne 29. 11. 2013. V rámci jeho realizace se uskutečnily čtyři víkendové pobyty, střídavě v Pohořelicích a v Brezové pod Bradlom. Projektu se zúčastnilo 40 dětí z Pohořelic a 40 dětí z Brezové pod Bradlom.

Viac informácií o projekte:  http://www.pohorelice.cz/spolecne-tony-tance-pohorelice-brezova-pod-bradlom

 
Spoločné tóny hudby a tanca PDF Tlačiť E-mail

Posledné, štvrté stretnutie žiakov ZUŠ Brezová a ZUŠ Pohořelice v tanečnom projekte SPOLEČNÉ TÓNY TANCE, sa konalo 18. a 19. októbra 2013 v Českej republike. Nezabudnuteľné spomienky na zaujímavý a bohatý spoločný program prekazila nemilá udalosť zapríčinená nepredpokladanou nezodpovednosťou jednej zo žiačok DFS. Napriek tomu dúfame, že ostatné deti si aktivitu užili tak ako bolo zámerom projektu.

Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec»

Stránka 1 z 5
 
Facebook Image
logo_digitalnemesto

Počasie

Weather data OK
Brezová pod Bradlom
25 °C