Úradné hodiny

Pondelok 7.30 - 16.30
Utorok 7.30 - 15.30
Streda 7.30 - 16.30
Štvrtok 7.30 - 15.30
Piatok 7.30 - 13.30

Vyhľadávanie

Anketa

Záujem obyvateľov mesta o výstavbu domov – prípadne bytov v lokalite Horný rad
 

Newsletter

Chcete dostávať aktuality na Váš email?

RSS správy

feed-image RSS 2.0
Projekty
Farby, tvary a vzory regiónov Kopanice – Pálava PDF Tlačiť E-mail

Partnerstvo medzi mestom Pohořelice a mestom Brezová pod Bradlom prinieslo ďalšie aktivity a tvorivé chvíle medzi žiakov základných umeleckých škôl oboch miest v rámci projektu „Barvy, tvary a vzory regionů Kopanice – Pálava". Po viacdňových pobytoch jednotlivých škôl u svojho cezhraničného partnera, ktoré boli plné kreativity, spolupráce a zdokonaľovania sa v tvorivom umení, je tento projekt úspešne ukončený.

Čítať celý článok...
 
Reštaurovanie Pomníka slobody s bustou J. M. Hurbana PDF Tlačiť E-mail

Na základe žiadosti o dotáciu k zámeru reštaurovania Pomníka slobody s bustou J. M. Hurbana na Ul. J. M. Hurbana v Brezovej pod Bradlom, ktorá bola predložená 30.11.2013 a schválená 6.5.2014 vo výške 5 500,- €, sa Mesto Brezová pod Bradlom bude finančne spolupodieľať na jeho realizácii sumou 295,- €.
Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky prostredníctvom programu Obnovme si svoj dom.

logo mk sr

 
Ukončenie projektu Paměti měst Pohořelice – Brezová pod Bradlom PDF Tlačiť E-mail

projektUkončenie projektu Paměti měst Pohořelice – Brezová pod Bradlom, finančne podporeného z prostriedkov Programu cezhraničnej spolupráce SR – ČR 2007 – 2013, Európskym fondom regionálneho rozvoja a Fondom mikroprojektov, sa uskutočnilo 19.6.2014 v Pohořeliciach spoločnou konferenciou, kde všetky pracovné tímy detí prezentovali svoje témy. Zároveň boli predstavené všetky výstupy a výsledky projektu. Okrem brožúr, ktoré sú k dispozícii na Mestskom úrade v Brezovej pod Bradlom na 1. poschodí, budú tiež vyrobené i kalendáre na rok 2015. Všetci žiaci dostali usb-kľúče, kde sa nachádzajú všetky nimi spracované témy. K jednotlivých tematickým okruhom boli vyrobené postery, ktoré si môžete pozrieť i v Brezovej pod Bradlom koncom letných mesiacov.

Čítať celý článok...
 
Paměti města Pohořelice a mesta Brezová pod Bradlom PDF Tlačiť E-mail

Mesto Brezová pod Bradlom v spolupráci s Mestom Pohořelice, Centrom voľného času Brezová pod Bradlom a Strediskom voľného času Pohořelice rozbehlo prvé aktivity projektu „Paměti města Pohořelice a města Brezová pod Bradlom", finančne podporeného prostriedkami Programu cezhraničnej spolupráce SR – ČR 2007 – 2013, Európskym fondom regionálneho rozvoja a Fondom mikroprojektov.
Na úvod sa u oboch partnerov vytvorili štyri 5-členné skupiny, pričom každá mala za úlohu spracovať jednu z tém histórie príslušného mesta. Na začiatok absolvovali všetky pracovné tímy školenie v Brezovej pod Bradlom v RZ Partizán, vedené pracovníkmi zo SVČ Pohořelice. Toto bolo zamerané na prácu s technickými pomôckami (kamera, diktafón) a počítačovým softvérom, ktoré následne žiaci používali pri tvorbe a spracovaní svojej témy. Každá skupina spolupracovala s jedným starším občanom príslušného mesta či regiónu, odborníkom v danej problematike.
Konečným výstupom ich snahy a ochoty podieľať sa na udržaní vzácnych poznatkov a zážitkov našich predkov sú prezentácie jednotlivých skupín, ktoré zachytávajú nasledovné oblasti našej histórie:
- oslobodenie nášho mesta (partizánsky odboj) – pracovný kolektív: Janeková Lucia, Sadloňová Tatiana, Tomková Nikola, Boorová Tatiana, Horvát Patrik, pamätník: pán Ján Sedlák;
- invázia vojsk v roku 1968 (reflexie augustových dní) – pracovný kolektív: Matula Miroslav, Fajnor Martin, Ciran Juraj, Bzdúch Martin, Konopa Jaroslav, pamätník: pán Miloslav Šlahor;
- premeny mesta v období 1945-2013 – pracovný kolektív: Hološka Tomáš, Tulák Lukáš, Petráš Patrik, Nikodém Martin, Pekník Lukáš, pamätník: pán Ivan Ďurkovič;
- história a vývoj brezovskej cipky – pracovný kolektív: Pekníková Lucia, Potúček Adrián, Čmelová Petra, Lešková Natália, Polakovičová Petra, pamätníčka a zakladateľka Klubu pletenej cipky: pani Anna Potúčková a členka klubu pani Mária Michalicová.

O tomto projekte sa môžete dočítať i na stránke Mesta Pohořelice na tomto odkaze:

http://www.pohorelice.cz/pameti-mesta-pohorelice-a-mesta-brezova-pod-bradlom

 

fmp

 
Aktivity projektu „Za poznaním prírody“ ukončené PDF Tlačiť E-mail

02 za poznanim prirodyMesto Brezová pod Bradlom nadviazalo spoluprácu na doterajšie cezhraničné partnerstvo s obcou Nová Lhota (r. 2009 - vybudovanie športového areálu na Dolných lúkach, r. 2013 - vybudovanie Náučného chodníka Bradlo) a zapojilo sa do projektu „Za poznaním prírody". Projekt bol financovaný z Operačného programu cezhraničná spolupráca SR - ČR a okrem Novej Lhoty (ČR) a Brezovej pod Bradlom bola do neho zapojená i obec Kočovce (SR) a občianske združenie Aktivní Horňácko (ČR).

Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec»

Stránka 1 z 5
 
Facebook Image
logo_digitalnemesto

Počasie

Weather data OK
Brezová pod Bradlom
7 °C