Obsah

FOTOGALÉRIA 2017

6. 3. 2017 - Stretnutie s olympionikmi Matejom Tóthom a sestrami Velďákovými (“Malá Brezová”, získala „veľký úspech“)

Vo štvrtok 9. marca 2017 vstúpili do priestorov ZŠ reprezentanti SR. Spoločný tréning s nimi si vybojovali malí atléti v rámci celoslovenského finále Detskej štafetovej ligy. Chlapčenské družstvo vybojovalo tréning s Matejom Tóthom, dvojnásobným olympijskym víťazom a zmiešané družstvo tréning so sestrami Velďákovými a Marcelom Lomnickým, účastníkmi olympiády v Riu.

FOTOGALÉRIA

27. 3. 2017 - Vynikajúci pedagóg Trenčianskeho kraja 2017 - ocenenie Jany Kazičkovej, riaditeľky ZUŠ

V Galérii M. A. Bazovského v Trenčíne, za prítomnosti primátorky mesta Mgr. Evy Ušiakovej

a hlavného kontrolóra Rastislava Púdelku, bola ocenená plaketou Vynikajúci pedagóg Trenčianskeho kraja 2017 Mgr. Jana Kazičková, riaditeľka ZUŠ Brezová pod Bradlom. Ocenenie  si prevzala priamo z rúk župana TSK Jaroslava Bašku.

FOTOGALÉRIA

6. - 7. 5. 2017 - Medzinárodné majstrovstvá SR kolobežkárov

Prvý májový víkend pritiahol do nášho regiónu nadšencov zatiaľ netradičného športu na Slovensku. Mesto Brezová pod Bradlom sa stalo organizátorom Medzinárodných majstrovstiev Slovenska kolobežkárov, ktoré boli zároveň súčasťou Českého koloběžkového poháru. Sobota 6. mája preverila takmer 60 pretekárov na 30  a pretekárky  na 20 kilometrovej náročnej kopcovitej trati pri Bukovci. V nedeľu  7. mája sa komunita kolobežkových nadšencov sústredila na našom námestí. Napriek tomu, že pretekári mali za sebou náročnú sobotu a noc prebdenú v spacákoch, ich športová nálada potlačila únavu a 4,5 kilometrovú časovku na Bradlo odštartoval každý s úsmevom na tvári. Ten sa síce priamoúmerne so stúpaním z tvárí vytrácal, vytúžený cieľ si však každý užil naplno.

24. 5. 2017 - Spoločný tréning so slovenským reprezentantom Marcelom Lomnickým

Na atletický tréning, ktorý vedú manželia Bôžikovci, prišiel piaty muž z Olympiády v Riu de Janeiro 2016 Marcel Lomnický (vrh kladivom), aby sa podelil s deťmi o svoje skúsenosti a zážitky. Mladí atléti si  s ním vysúťažili spoločný tréning počas Finále Detskej štafetovej ligy v Dubnici nad Váhom v septembri v roku 2016 v zmiešanej štafete.

9. - 10. 6. 2017 - Štefánik Trail 140

Paralelné bežecké preteky kategórií ultra jednotlivci/ štafety po hrebeni Malých Karpát – Štefánikovej magistrále odštartovali v piatok z Bradla do sobotňajšieho cieľa na Námestie M. R. Štefánika v Bratislave.

9. 6. 2017 - Stretnutie s poľovníkmi

Predškoláci z oboch materských škôl a žiaci zo školského klubu detí pri ZŠ prijali už po tretí rok pozvanie od poľovníkov z Poľovného zduženia Pole a navštívili ich poľovnícku chatu u Minárčiných. Od poľovníkov sa deti dozvedeli veľa zaujímavých informácií, vyskúšali si  jazdenie na koníkovi, absolvovali súťaže zamerané na prírodu, no najväčším zážitkom bolo spoločné opekanie špekáčikov.

FOTOGALÉRIA

17. 6. 2017 - Finále pretekov Detská P-T-S
52. ročník obnoveného mítingu Pravda - Televízia – Slovnaft (P-T-S) v športovom komplexe x-bionic v Šamoríne, zastrešil i  finále Detskej P-T-S. Účasť na tomto finále si  vybojovali i mladí brezovskí atléti, ktorí dosiahli veľký úspech. Spomedzi 24 finalistov získali 2. miesto.