Obsah

Skvalitnenie interiérového vybavenia knižnice – dotácia z Fondu na podporu umenia

Typ: ostatné
FPUMesto Brezová pod Bradlom Mestská knižnica vypracovali projekt: názov projektu: Knižnica pre mladých z programu 5.1.1 Odborná činnosť knižníc a knižničná infraštruktúra. Účelom projektu bola realizácia skvalitnenia interiérového vybavenia pre používateľov knižníc.

Knižnica získala z Fondu na podporu umenia dotáciu 3 000 €  + spoluúčasť mesta Brezová, celková suma je 3 468 €.

Zámerom projektu bolo skvalitnením vybavenia knižnice, vytvoriť príjemné a motivačné prostredie pre návštevníkov knižnice. Projektovou aktivitou je náhrada časti vybavenia, ktoré je dávno po svojej životnosti a doplnenie vybavenia o detský nábytok s cieľom vytvorenia detského čitateľského kútika. Ďalším cieľom bolo vytvorenie podmienok pre častejšie spoločné návštevy rodičov s deťmi. Za týmto účelom bol zakúpený nový nábytok (knižničné regále, detské sedačky, konferenčné stolíky, stoličky, kreslá, otočný stojan na knihy....).  Reorganizáciou usporiadania sa vytvorili podmienky pre zvýšenie kapacity skupín návštevníkov knižnice. Cieľovými skupinami pre tento projekt sú hlavne deti predškolského veku, žiaci základnej školy a študenti.

Obnovená časť knižnice a vytvorenie detského čitateľského prostredia sa budú využívať a už sa aj využívajú (v decembri 2017 bolo zakúpené nové zariadenie) aj pri kultúrno-spoločenských podujatiach, ktoré knižnica organizuje. Využívané budú aj návštevníkmi knižnice pri štúdiu v čitárni, pri prezenčných výpožičkách kníh, novín a časopisov. Zámerom projektu bolo vybudovanie a vytvorenie moderného, inšpirujúceho a motivačného prostredia pre používateľov, aby sa detskí čitatelia a návštevníci knižnice cítili v knižnici ako doma, čím by sa mala  zvýšiť návštevnosť a atraktívnosť knižnice. Realizácia projektu je naplánovaná od 1.7.2017 do 31.5.2018.

FPU


Vytvorené: 3. 5. 2018
Posledná aktualizácia: 3. 5. 2018 15:19
Autor: Gabriela Plačková