Obsah

Zachovanie online bezpečnosti detí počas pandémie COVID-19

Typ: ostatné
Zachovanie online bezpečnosti detí počas pandémie COVID-19 1Globálny vplyv vírusu COVID-19 znamená, že mládež trávi viac času doma, teda aj viac času na internete. Existuje množstvo zaujímavých spôsobov, ako môžu deti využiť elektronické zariadenia na učenie a hry, netreba však zabúdať na fakt, že byť online so sebou prináša aj
riziká.

Ako rodičia máte najlepšiu príležitosť podporiť a usmerniť svoje deti tak, aby sa vyhýbali online
rizikám a boli na internete v bezpečí. 

V tejto neistej dobe sa deti môžu cítiť izolované, pociťovať strach alebo obavu, prípadne vidia členov rodiny znepokojených kvôli vplyvom vírusu na každodenný život. Keďže deti počas pandémie nenavštevujú školy, môžu mať obmedzený prístup k obvyklým podporným systémom, ktorými sú napríklad priatelia, tréneri, učitelia či výchovní poradcovia. Ak je to možné, bolo by vhodné osloviť ľudí, ktorí sú obvykle v kontakte s vašim dieťaťom a zistiť, či poskytujú pomoc online alebo prostredníctvom telefónu.

Tento návod obsahuje niektoré hlavné problémy spojené s online bezpečnosťou pre deti a mládež a zahŕňa množstvo praktických tipov a rád ako tieto problémy riešiť. Týka sa bežných otázok online bezpečnosti, napríklad využitia času stráveného online, používania rodičovskej kontroly a predchádzania problémom, ako je kyberšikanovanie, nevhodný obsah, odosielanie obnažených fotografií a kontakt s cudzími ľuďmi, a reakcií na ne.

Zachovanie online bezpečnosti detí počas pandémie COVID-19

Rodičovstvo v čase koronavírusu


Prílohy

Vytvorené: 1. 12. 2020
Posledná aktualizácia: 1. 12. 2020 09:17
Autor: Správca webu 3