Obsah

Zapojte sa do kampane "Do práce na bicykli"

Typ: ostatné
Do práce na bicykli 1Zapojte sa do celonárodnej kampane s názvom „Do práce na bicykli“, ktorá prebieha od 1. septembra do 30. septembra 2020.

Hlavným cieľom a poslaním je prezentovať záujem širokej verejnosti používať bicykel ako štandardný dopravný prostriedok pri ceste do práce, a touto kampaňou podporiť rozvoj nemotorovej a predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách. Kampaň vyzýva samosprávy na Slovensku a snaží sa motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov a širokú verejnosť, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a takisto ich motivovať, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy nielen pri každodennom cestovaní.

Minulý rok premiérovo v našom meste sa zapojilo do kampane 5 tímov. Cieľom nášho mesta Brezová pod Bradlom je podporiť udržateľnú mestskú mobilitu a zvýšiť povedomie obyvateľov o možnostiach zlepšenia životného prostredia.

Do súťaže sa môžu prihlásiť iba tímy, ktorých všetci členova sú zamestnancami jednej firmy alebo inštitúcie so sídlom alebo pracoviskom v našom meste.

Vašou úlohou bude vytvoriť si tím, pričom jeden tím môže mať 2 – 4 členov a firma či inštitúcia môže zaregistrovať aj viacero tímov.

Následne si každý tím zvolí jedného zástupcu tímu.

Registrácia samotných tímov sa končí 7. septembra 2020 na oficiálnej internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Veríme, že hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do súťaže, bude predovšetkým dobrý pocit súťažiacich, že posilňujú svoje zdravie, šetria svoje financie, svoje mesto a životné prostredie.

Do práce na bicykli 2


Vytvorené: 4. 9. 2020
Posledná aktualizácia: 4. 9. 2020 08:40
Autor: Správca webu 3