Obsah

Zmena podmienok návratu detí do škôl

Typ: ostatné
Zmena podmienok návratu žiakov do ZŠ 1Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zverejnilo 4.1.2021 vyjadrenie, podľa ktorého sa výrazne mení forma vyučovania na základných školách a ruší sa testovanie rodičov, žiakov a zamestnancov základných škôl, ktoré bolo naplánované na 7.1.2021.

Celé znenie správy na stránke MŠVVaŠ: 

https://www.minedu.sk/minister-skolstva-b-groehling-mame-plan-na-navrat-deti-do-skol-ten-vsak-zavisi-od-aktualnej-situacie/

Od 11.1.2021 sa prechádza aj na 1. stupni ZŠ na dištančnú formu vyučovania.

V prípade detí zdravotníkov, ako aj pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry či pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu, existuje možnosť otvoriť vyučovanie aj ŠKD. Základná škola Brezová pod Bradlom prosí o spätnú väzbu, či je z vašej strany o daný program záujem.

Termín odoslania spätnej správy triednej učiteľke je 6.1.2021 do 18:00 hod. Ak sa rodič nevyjadrí v danom termíne, dieťa prechádza na dištančné vyučovanie. Rozvrh hodín bude zverejnený na stránke školy v sekcii Dištančné vzdelávanie a bude vás informovať p. triedna učiteľka.

V prípade žiakov 2. stupňa ZŠ sa plánuje prejsť na prezenčné vyučovanie iba v prípade priaznivejšej epidemiologickej situácie od 25.1.2021. Zatiaľ je však podmienkou pretestovanie rodiča, žiaka a zamestnancov školy, ktoré by sa malo uskutočniť v termíne 22.-24.1.2021.

Od 4. januára materské školy pokračujú v aktuálnom režime, v ktorom sú buď uzatvorené alebo fungujú pre kritickú infraštruktúru či rodičov, ktorým vyplýva z povahy práce, že ju nemôžu vykonávať z domu. 

Ohľadom ďalšieho postupu vás budeme informovať na webe a FB mesta Brezová pod Bradlom a tiež na webe ZŠ Brezová pod Bradlom. Ďakujeme za porozumenie a veríme, že spoločne zvládneme aj túto situáciu. Zároveň vás prosíme o dodržiavanie vsetkych preventívnych opatrení, aby sme zabránili šíreniu Covid-19.

Zmena podmienok návratu žiakov do ZŠ 2


Vytvorené: 5. 1. 2021
Posledná aktualizácia: 7. 1. 2021 12:46
Autor: Správca webu 3